אימון ואילוף

אילוף ואימון לסוסים מתחילים ומתקדמים

רוב הסוסים בחווה הם סוסי ספורט המשתתפים באופן פעיל בתחרויות. שי קנטי ועוזריו מאמנים ומאלפים את הסוסים הן הצעירים והן הבוגרים.

אילוף בסיסי לרכיבה - מיועד לסוסים או סייחים "לא רכובים". אילוף בסיסי יכול להמשך בין חודש לחצי שנה ומטרתו ללמד את הסוסים עבודה תחת אוכף ועל הקרקע בשיטת תקשורת המתבססת על תנועות הגוף וקול הרוכב.

אילוף מתקדם - מותאם לכל סוס בנפרד. לכל סוס נבנה מסלול אישי על בסיס נתוני גופו, אופיו ויכולתו המנטלית. המסלולים נעים בין סוס טיולים, סוס בית ספר או מקצוע ספורטיבי באחד ממקצועות הרכיבה המערבית: עבודה עם בקר או תצוגת שליטה .

אילוף מתקדם יכול להמשך בין חצי שנה לשנתיים, ובסיומו הסוס כשיר לבצע אלמנטים יסודיים של המקצוע אליו אומן. סוסי הספורט מוכנים להציג בתחרויות.

האימון - מיועד לסוסים בוגרים, לאחר שעברו אילוף בסיסי ומתקדם, ומטרתו לשמר את הכושר הספורטיבי ואת יכולותיו של הסוס במקצוע וכן גם לתקן טעויות במסלול האישי שלו.

הדרכה לבעלי הסוסים - בעלי הסוסים מקבלים הדרכה ואימון משי ועוזריו כיצד לרכוב ו/או להציג את הסוסים שלהם בתחרויות שונות וברמות שונות במקצועות הבאים במקצועות הריינינג (תצוגת שליטה), קאטינג (הפרדת פרה מעדר) וקאוהורס (מקצה "סוס-פרה").